Horská záchranná služba pomáhala českej turistke v Malej Fatre

Horskí záchranári pomáhali v piatok (30. 3.) v nočných hodinách 53-ročnej českej turistke, ktorá si na severnej strane Stohu v Malej Fatre poranila nohu a nebola schopná samostatne pokračovať. Informácie pre TASR poskytlo operačné stredisko Horskej záchrannej služby (HZS).

31.03.2018 09:33
debata

Dvojica českých turistov – žena a muž – išli Stohovou skratkou, toho času uzavretým turistickým chodníkom. Po tom, čom nevideli značenie, rozhodli sa skrátiť si túru a z chodníka a odbočili do najbližšieho žľabu. Počas zostupu si však žena poranila nohu. „Oznamovatelia boli v čase žiadosti o pomoc dezorientovaní a nevedeli, kde presne sa nachádzajú. Na pomoc im išli príslušníci HZS z Oblastného strediska Malá Fatra, ktorí dvojicu lokalizovali na severnej strane Stohu pri jednej z vetiev Stohového potoka,“ informovalo operačné stredisko.

Horskí záchranári žene poskytli zdravotné ošetrenie a v ťažkom teréne začali transport popri Stohovom potoku smerom do Vyhnanej doliny. Muž postupoval samostatne v sprievode záchranárov.

Z ústia doliny bola pacientka spoločne s kolegom transportovaná k Domu HZS v Štefanovej pomocou terénneho vozidla. Odtiaľ už pokračovali na zdravotné ošetrenie samostatne. Záchrannej akcie, ktorá bola ukončená o polnoci, sa zúčastnili štyria profesionálni a traja dobrovoľní príslušníci HZS.

debata chyba
Viac na túto tému: #malá fatra