Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte ide do finále, posledná fáza prinesie zmeny

04.04.2018 12:42
SR Bratislava Trnavské mýto podchod kontrola BAX
Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte. Autor: ,

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte pokračuje podľa plánu, modernizácia sa tak v rámci harmonogramu dostáva do svojej poslednej fázy.

„V najbližších dňoch sprístupnia verejnosti doteraz uzavreté časti podchodu a naopak, tie doteraz otvorené, sa pre potreby rekonštrukcie dočasne uzatvoria,“ informoval Magistrát hl. mesta SR Bratislavy o aktuálnom postupe prác.

Radnica uviedla, že v nedeľu 8. apríla bude môcť cestujúca verejnosť využívať vstupy do podchodov, ktoré boli z dôvodu rekonštrukcie a bezpečnosti uzavreté. „Ide o Nástupište č.1, Nástupište č.2 a vstup do podchodu č.1 zo strany Novej tržnice,“ spresnil magistrát.

Avizoval zároveň, že deň po sprístupnení nových častí podchodu, čiže 9. apríla, sa dočasne uzatvára Nástupište č.3, vstup do podchodu č.2 (Istropolis), vstup č.3 (Vajnorská) a vstup č.4 (Central). O nových dočasných obmedzeniach, ktoré si vyžiadajú práce v podchode, bude verejnosť informovať infografika umiestnená v rámci Trnavského mýta.

V súvislosti s novými obmedzeniami žiada magistrát a investor rekonštrukcie, aby verejnosť využívala stanovené alternatívne trasy. S cieľom zabezpečiť najväčšiu možnú mieru bezpečnosti ich stanovili odborníci z Dopravného podniku Bratislavy, Mestskej polície Bratislava a Krajského dopravného inšpektorátu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #rekonštrukcia #Trnavské mýto
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku