Bratislavu spomalia rekonštrukcie ciest, pozrite si kompletný zoznam opravovaných úsekov

, 06.04.2018 12:00
oprava, cesty, Bratislava, Dolnozemská cesta,...
Oprava cesty na Dolnozemskej v Bratislave. Autor: ,

Hlavné mesto vyskúša v najbližších mesiacoch trpezlivosť vodičov. Bratislava začína s rekonštrukciami ciest. Nový povrch dostanú aj najvyťaženejšie úseky, po ktorých denne jazdia tisíce automobilov. V hlavnom meste sa môžu v najbližších dňoch a týždňoch vytvárať dopravné kolóny.

Už dnes večer od 19. hodiny (6.4.2018) cestári obmedzia premávku na Bajkalskej ulici v úseku od križovatky s Trnavskou po Mlynské Nivy v oboch smeroch. V rámci prác dostanú nový povrch aj nájazdy a zjazdy pri Ružinovskej ulici. Práce majú podľa hovorkyne Bratislavy Zuzany Onuferovej trvať až do 21. mája. Práce majú prebiehať na etapy tak počas víkendov, ako aj počas pracovného týždňa.

Ide o jednu z najvyťaženejších ciest v Bratislave, po ktorej podľa celoštátneho sčítania dopravy z roku 2015 denne prechádza viac ako 48-tisíc automobilov. Výrazné dopravné obmedzenia môžu v okolí vytvárať najmä počas špičky dopravné kolapsy. Bajkalská ulica slúži aj ako alternatívna trasa v smere na Senec v prípade, že je neprejazdná diaľnica D1. Rovnako ju využíva časť vodičov dochádzajúcich z Petržalky alebo vstupujúcich do mesta z juhovýchodnej strany.

(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Práce sa už začali v Petržalke na Dolnozemskej ceste. Cestári vymenia asfalt od okružnej križovatky na juhu mestskej časti po odbočku na Kutlíkovu ulicu vo všetkých pruhoch a oboch smeroch. Jazdné pruhy dokopy dosahujú dĺžku 12,5 kilometra. Po danom úseku denne jazdí 19¤500 automobilov. V Petržalke dôjde aj k rekonštrukcii Panónskej cesty taktiež od kruhovej križovatky v smere do mesta po pekáreň. V Petržalke sa bude celkovo opravovať asfalt na 7 miestach.

Opravených ciest sa dočkajú aj obyvatelia mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rača, Vajnory, Lamač, Záhorská Bystrica, Devínska Nová Ves, Karlova Ves, Jarovce a Rusovce. V tomto roku hlavné mesto plánuje opraviť 100 kilometrov jazdných pruhov. Do opráv investuje zo svojho rozpočtu 7 miliónov eur, pričom ďalších 9 miliónov využije z vládnej dotácie.

Harmonogram prác nezverejnili

Bratislava však nezverejnila presný harmonogram jednotlivých prác. "O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať. Hlavné mesto zároveň začne využívať aj elektronické informačné tabule, ktoré budú o oprave cesty informovať niekoľko dní vopred,“ povedala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onuferová.

Práce majú prebiehať až do jesene. Okrem ciest chce mesto opraviť aj chodníky a zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). V minulom roku mesto, ktoré má vyššie príjmy aj tým, že zvýšilo obyvateľom dane, investovalo 9 miliónov do rekonštrukcie 50 kilometrov ciest, 10 kilometrov chodníkov a 19 zastávok MHD. Mesto dostalo od vlády dotáciu na opravu ciest aj v roku 2016, keď Slovensko predsedalo v Rade EÚ. Opravované boli najmä mestské radiály. Celkovo v tom roku prešlo obnovou 50 km ciest.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rekonštrukcia ciest #dopravné kolóny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk