Obstarávanie na obnovu Karloveskej radiály stále pokračuje

09.04.2018 14:47
doprava, zápcha, Karlova Ves, Bratislava, cesta
Na archívnej snímke rekonštrukcia časti električkovej radiály na ulici Pri kríži v roku 2014. Autor: ,

Verejné obstarávanie na projekt modernizácie Karloveskej radiály v hlavnom meste SR Bratislave stále pokračuje, uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že od 22. januára tohto roka naďalej vyhodnocujú ponuky záujemcov na zhotoviteľa tejto stavby.

Rekonštrukciu však bratislavský magistrát naplánoval na tento rok a považuje ju za najväčšiu investíciu hlavného mesta v tomto roku. Úsek električkovej trate, ktorý sa má rekonštruovať, sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera Trnavského s Hanulovou/Ba­garovou ulicou.

Termín začiatku stavebných prác tak stále nie je známy a nie je možné ho ani určiť. „Závisí to od úspešného ukončenia verejného obstarávania a potrebného času na kvalitné uskutočnenie stavby. Proces verejného obstarávania má svoj legislatívny priebeh,“ informovala hovorkyňa Bratislavy v marci.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal koncom minulého roka na otázku, či to mesto stihne do novembrových komunálnych volieb odpovedal, že takto nestojí otázka a hovoriť termíny by bolo nezodpovedné. „Nerobím to pre voľby. Urobiť to treba, lebo Bratislava to potrebuje,“ spomenul. Verejné obstarávanie sa skončí podpisom zmluvy. Potom chce mesto informovať o ďalších krokoch. Na otázku, či celý proces netrvá dlho, primátor povedal, že sa to nedá urobiť rýchlo a zdržujú to aj rokovania so zodpovednými orgánmi.

Modernizácia električkovej trate v Karlovej Vsi bude rovnaká ako v Dúbravke. Modernizovať budú súčasnú dvojkoľajovú električkovú trať, ktorá prechádza katastrálnymi územiami bratislavských mestských častí Staré Mesto, Karlova Ves a Dúbravka. Stavba je situovaná v pôvodnom trasovaní súčasnej električkovej trate v dĺžke približne 6,7 kilometra. Stavebníkom je Hlavné mesto SR Bratislava. Obnova trate má zvýšiť i bezpečnosť, čo si vyžaduje aj úpravy na existujúcich priechodoch pre chodcov, ale aj vybudovanie nových priechodov pre chodcov a cyklistov. Pribudnúť by mali aj nové prístrešky, informačné tabule, modernejšie automaty na lístky i odpadkové koše. Predbežnú investíciu na modernizáciu úseku trate odhadli na 67 miliónov eur. Projekt financuje Európska únia, mesto a aj štát. Cieľom modernizácie trate je skvalitnenie električkovej dopravy i skrášlenie prostredia.

#karloveská radiála #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk