Bratislava chce odstrániť ďalších 350 nelegálnych reklamných zariadení

Bratislava chce v tomto roku odstrániť ďalších 350 nelegálnych reklamných zariadení z ulíc mesta. V týchto dňoch začína s likvidáciou 54 zariadení, ktoré sú umiestnené vo viacerých mestských častiach.

19.04.2018 13:58
bilbord, reklama, billboard Foto:
Ilustračná snímka.
debata (2)

Jeden z nelegálnych bilbordov spílili vo štvrtok na Karadžičovej ulici. Informoval o tom na brífingu bratislavský primátor Ivo Nesrovnal s tým, že tak robia v spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR).

Mesto bude k zvyšným reklamným zariadeniam, ktoré plánuje v tomto roku odstrániť, potrebovať ešte súhlas od príslušných stavebných úradov. V Bratislave je podľa primátora okolo 10 000 reklamných zariadení, 3 000 na pozemkoch mesta a 1000 na pozemkoch v správe mestských častí.

„Na súkromných pozemkoch je 6 000 reklamných zariadení, tam nám musí pomôcť Národná rada SR zmenou zákona, aby obce mali právomoc na svojom území riadiť reklamu,“ povedal primátor. Ako podotkol, on už návrh na zmenu zákona niekoľkokrát dal. Naposledy sa jeho podnet objavil v návrhu novely zákona o obecnom zriadení, ktorý však prešiel úpravou a toto navrhované opatrenie odtiaľ zmizlo. „Urobím to opäť, budem bojovať ďalej,“ skonštatoval Nesrovnal.

Jeho ambíciou je vyriešiť v rámci 3 000 zariadení na pozemkoch mesta minimálne polovicu. „Z tých 1 500 sme už dali dole 430 reklamných trojnožiek, dali sme 480 žiadostí na mestské časti. Minulý rok odstránilo mesto v spolupráci s AVR 150 zariadení, iná reklamná agentúra odstránila v spolupráci s mestom ďalších 100,“ priblížil primátor s tým, že v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto odstránili aj 50 telefónnych búdok, ktoré slúžili len ako reklamné plochy.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #vizuálny smog