Retro oslavy 1. mája v Dojči prilákali 5-tisíc ľudí, pozrite si video

01.05.2018 16:51
Dojč prvý máj oslavy retro sprievod
Na snímke účastníci retro prvomájového sprievodu v obci Dojč v okrese Senica. Autor: ,

Obec Dojč pri Senici sa stala známa svojou tradíciou humorných spomienok na prvomájové sprievody z čias socializmu. Ani tento rok nebol výnimkou, keď sa organizoval ôsmy ročník retro osláv 1. mája.

Pred tribúnou sa predstavilo množstvo ľudí v dobovom oblečení, v historických rovnošatách vojakov, príslušníkov verejnej bezpečnosti, ale aj pionierov a zväzákov. Okrem nich sa sprievodu zúčastnilo približne 200 historických vozidiel.

Prvomájový sprievod v obci Dojč.
Prvomájový sprievod v obci Dojč.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: TASR, Martin Palkovič

Otcom myšlienky zorganizovať takéto podujatie bol Miroslav Opatovský. „Nápad vznikol v miestnej krčme, kde sme to vymysleli s kamarátmi. Bol som na niečom podobnom v malej českej dedinke a zaujalo ma to. Pôvodne sme to pri prvom ročníku zorganizovali iba v úzkom kruhu priateľov, keď sa stretla partia približne 200 až 300 ľudí,“ uviedol pre TASR ku vzniku podujatia jeho zakladateľ.

Od úvodného ročníka sa retro oslavy stávali čoraz populárnejšie a na tohtoročnom stretnutí už organizátori odhadli účasť na približne 5000 návštevníkov. „Túto akciu vnímam veľmi pozitívne, lebo je to o stretávaní ľudí a spoznávaní našej minulosti. Aj keď je to s miernou nadsádzkou, určite to je plus pre všetkých zúčastnených. Stalo sa to už tradíciou a z roka na rok je to väčšie. Mám dojem, že niekedy už našu dedinu potrebujeme nafúknuť,“ poznamenala starostka obce Dojč Slavomíra Melišová.

#Senica #pochod #1. máj #Dojč
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku