Majáles na Tyršovom nábreží odštartuje v piatok 11. ročník

03.05.2018 14:37
BRATISLAVA: Bratislavský majáles 2015
Na archívnej snímke český spevák a herec Václav Neckář počas vystúpenia v rámci Bratislavského majálesu 2015. Autor: ,

Mestský viacžánrový a open air festival Bratislavský majáles odštartuje v piatok (4.5.) na Tyršovom nábreží svoj 11. ročník. Do nedele (6.5.) večera ponúkne niekoľko hodín koncertov, diskusie, zábavu pre deti a chýbať nebude ani tradičný záverečný ohňostroj.

Koncertný program majálesu sa začne v piatok o 16.50 h a otvorí ho kapela Prie100r, nasledovať budú Bad Karma Boy, Solid Move a o 21. h sa divákom predstaví Vec. V sobotu (5.5.) od 15.15 h vystúpia Pressburger Klezmer Band, Ľudové Mladistvá, Walter Schnitzelsson, Medial Banana a koncertný večer od 20.50 h uzavrie kapela Polemic. V nedeľu rozozvučia Tyršovo nábrežie od 15.20 h Vrbovskí víťazi, Szidi Tobias & Band a aj Jelen. O 19.20 h bude pódium a záverečný program majálesu patriť speváčke Jane Kirschner a po nej kapele Hex.

Súčasťou Bratislavského majálesu bude aj zóna s klasickým festivalovým sortimentom jedál a nápojov. Na svoje si prídu aj milovníci piva. Návštevníci môžu spoznať aj projekt „Pravý breh Dunaja“, ktorý predstaví atraktívne miesta bratislavských mestských častí Petržalky, Jaroviec, Rusoviec a Čunova. Chýbať nebude ani už tradičná Café Európa so svojím stanom, kde sa bude diskutovať tentoraz na témy Ako varí Európa, Na Slovensku po bruselsky ovládne nás EÚ?, Dobré riešenia v Bratislave či Na halušky mi nesiahaj! Premietať sa tu bude aj film Tomáša Hulíka Divoké Slovensko. Organizátori tento rok pripravili bohatý program pre deti aj rodičov a súčasťou majálesu bude v nedeľu aj cyklopelotón Župná dvadsiatka. Vyvrcholením festivalu bude ohňostroj s hudobnou kulisou odpálený v nedeľu okolo 21.50 h priamo z plavidla uprostred Dunaja. Ohňostroj bude možné sledovať z oboch brehov rieky.

Bratislavský majáles 2018 organizuje Občianske združenie Bratislavský majáles v spolupráci s hlavným mestom, Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a Bratislavským samosprávnym krajom.

#bratislavský majáles #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Prestige krémové ruže

Prestige krémové ruže

49,99
Passion ružové ruže

Passion ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk