Mika: Som blízko rozhodnutia, či pôjdem kandidovať za primátora Bratislavy

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika je blízko rozhodnutia, či sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Povedal to pre TASR s tým, že jeho uvažovanie nad kandidatúrou už nebude trvať dlho.

16.05.2018 08:42
debata (17)

„V dohľadnom čase sa rozhodnem a poviem aj termín, kedy to oznámim,“ povedal Mika. Prvým oficiálnym kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo.

O primátorský post zvažujú zabojovať aj starostovia bratislavských mestských častí Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice a Ján Mrva z Vajnôr. O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a bratislavský mestský poslanec Ján Budaj. Kresťanskodemo­kratické hnutie uvažuje, že v jesenných komunálnych voľbách postaví Caroline Líškovú ako kandidátku na bratislavskú primátorku. Opozičné OĽaNO a SaS o svojom spoločnom kandidátovi ešte rokujú. Podľa informácií TASR sa má rozhodnúť v najbližšom čase.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou v tohtoročných komunálnych voľbách.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #kandidát #primátor Bratislavy #Václav Mika