Václav Mika bude kandidovať za primátora Bratislavy

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika bude kandidovať na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách. Oznámil to na tlačovej konferencii v Sade Janka Kráľa. O hlasy voličov sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát, preto začal so zberom podpisov od ľudí na podporu svojej kandidatúry.

03.06.2018 14:20 , aktualizované: 15:27
Václav Mika Foto: ,
Václav Mika.
debata (45)

Mika je presvedčený, že nadišiel ten správny čas, aby hlavnému mestu a Bratislavčanom splatil všetky príležitosti a šance, ktoré tu dostal. "Viem, že chcem pracovať priamo pre ľudí s tými najlepšími profesionálmi, ktorí to cítia rovnako. Chcem riešiť problémy Bratislavčanov, ale najmä veľké príležitosti, ktoré hlavné mesto má, skonštatoval.

Ako tvrdí, má snahu zabojovať o to, aby Bratislava nemusela riešiť len svoje problémy, ale aby aj naplno využívala svoj potenciál. Taktiež, aby fungovala a bola spravovaná i financovaná skutočne ako hlavné mesto. „Nie problémy, ale riešenia je to, čo bude rozhodovať a ja som bol vždy človek, ktorý problémy skôr rieši ako o nich hovorí,“ tvrdí Mika, ktorý v minulosti riadil aj súkromnú televíziu Markíza či Rádio Expres. Jeho volebný program bude postavený na riešeniach kľúčových problémov Bratislavy, ale aj ťažkostí bežných ľudí, ktoré sa dajú vyriešiť rýchlo.

Bez politickej podpory

Mika deklaruje, že bude kandidovať ako nezávislý kandidát bez politickej podpory. „Neprijmem podporu od politického subjektu. Ak ma podporia jednotlivci, s tým problém nemám,“ podotkol. Svoju kampaň si chce z väčšej časti financovať sám. Zriadil si však aj transparentný účet. Ako však upozornil, neprijme a vráti dar každému, ktorý mal alebo má obchodný vzťah s hlavným mestom, mestskými časťami či s akýmikoľvek ich firmami a organizáciami. Taktiež vráti dar tomu, kto mal obchodný vzťah s RTVS v čase, keď jej Mika šéfoval.

Kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je aj architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Kresťanskodemo­kratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú.

Opozičné strany OĽaNO, Sme rodina a SaS v boji o post bratislavského primátora podporia starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu.

O primátorský post zvažuje zabojovať starosta bratislavskej mestskej časti Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice. O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a bratislavský mestský poslanec Ján Budaj.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou v tohtoročných komunálnych voľbách.

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #komunálne voľby #Václav Mika