Vrakuňa žiada prešetriť možnú kontamináciu vody v Malom Dunaji

11.06.2018 13:01

Starosta bratislavskej Vrakune Martin Kuruc žiada prešetriť možnú kontamináciu vody v Malom Dunaji. Reaguje tak na video, ktoré sa začalo šíriť v uplynulých hodinách na internete a je v ňom vidieť množstvo uhynutých rýb v tejto rieke. Autori videa tiež poukazujú na šíriaci sa smrad.

„Keďže vznikajú podozrenia, že dôvodom je únik kontaminovaných látok z čistiarne odpadových vôd (ČOV) vo Vrakuni, vyzývam jej prevádzkovateľa Bratislavskú vodárenskú spoločnosť (BVS), aby bezodkladne vyvrátila, alebo potvrdila, či ide o toxické látky z ich čistiarne,“ povedal Kuruc.

BVS už situáciu prešetrila obhliadkou vodného toku Malý Dunaj v blízkosti ČOV. Úhyn rýb na týchto miestach nezaznamenala, obdobne ani rybári. Uhynuté ryby boli podľa vodárne nájdené až na úseku toku pri Tomášove.

„Zo strany BVS neboli do vodného toku Malý Dunaj vypustené fekálie. Čistiareň odpadových vôd ÚČOV Bratislava Vrakuňa bola prevádzkovaná v súlade s prevádzkovým poriadkom, manipulačným poriadkom a vodoprávnym rozhodnutím,“ uviedol hovorca BVS Ján Pálffy.

Slovenská inšpekcia životného prostredia sa k tomu zatiaľ nevyjadrila.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Vrakuňa #Malý Dunaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku