V Rimavskej Sobote pribudli štyri nové prípady žltačky, ide už o epidémiu

22.06.2018 13:15

Štyri nové prípady žltačky typu A (VHA), nahlásil v týchto dňoch Regionálny úrad verejného zdravia (RÚVZ) so sídlom v Rimavskej Sobote. V lokalite ide o epidémiu, keďže spolu bolo z tejto oblasti s nízkym sociálno-hygienickým štandardom nahlásených už 18 prípadov VHA.

Ako uviedla hovorkyňa banskobystrického RÚVZ Mária Tolnayová, všetky ochorenia boli laboratórne potvrdené. „V rámci protiepidemických opatrení bola nariadená aktívna imunizácia priamych kontaktov,“ dodala.

RÚVZ so sídlom v Rimavskej Sobote nahlásil tiež sporadické ochorenie VHA u dievčaťa vo vekovej skupine 1– 4 ročných, žijúceho v lokalite s nízkym hygienickým štandardom. Ochorenie bolo laboratórne potvrdené. V rámci protiepidemických opatrení bola aj v tomto prípade nariadená aktívna imunizácia všetkých priamych kontaktov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#epidémia #Rimavská Sobota #žltačka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku