Nehoda na východe: V noci sa zrazil vlak s rušňom

K zrážke vlaku R 800 s rušňom došlo vo štvrtok okolo 1.15 h na železničnej stanici Plešivec v okrese Rožňava, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, podľa ktorej sa rušeň následne medzi výhybkami vykoľajil medzi dvoma osami.

28.06.2018 12:04
Nehoda vlaku, Plešivec Foto: ,
Na východe Slovenska sa dnes v noci zrazil vlak s rušňom posunujúcej zálohy.
debata (1)

„Zrážkou k zraneniu osôb nedošlo. U osôb zúčastnených na dopravnej ceste vlaku bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Vzniknutá škoda doposiaľ nie je známa. Na mieste boli prítomní aj pracovníci inšpekcie životného prostredia," uviedla hovorkyňa.

Na východe Slovenska sa zrazil vlak s rušňom...
Na východe Slovenska sa dnes v noci zrazil vlak...
+1Na východe Slovenska sa dnes v noci zrazil vlak...

Polícia podľa jej slov vec dokumentuje ako podozrenie z prečinu všeobecného ohrozenia. „Presná príčina, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uzavrela.

Podľa slov hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča bol pri nehode okrem vykoľajeného posunujúceho rušňa poškodený rušeň rýchlika a štyri vozne.

„Môžeme súčasne potvrdiť, že k žiadnemu zraneniu osôb nedošlo. Skutočná príčina nehody a taktiež miera zavinenia sa vyšetruje, ZSSK však s najväčšou pravdepodobnosťou vinu nenesie,“ dodal.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #vlak #železnica #Rožňava
Flowers