V Banskobystrickom kraji sa začala akcia osobitných kontrol na cestách

09.07.2018 11:18

Na území okresu Zvolen sa začala policajná akcia osobitných kontrol na cestách.

Akcia bude pokračovať 11. júla v okrese Lučenec, 12. júla v okrese Banská Bystrica, 13. júla v okresoch Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Veľký Krtíš a v okresoch Brezno a Revúca cestnú kontrolu vykonajú 15. júla. Akciu polícia v Banskobystrickom kraji uskutočňuje s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, informovala hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová.

Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#policajná akcia #policajná kontrola #dopravná polícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku