Polícia vyšetruje medializovaný prípad týraného psa zo Sokolian

Polícia začala v súvislosti s medializovaným prípadom v obci Sokoľany v okrese Košice okolie trestné stíhanie pre trestný čin týrania zvierat.

23.08.2018 18:24

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, začiatkom týždňa bola na základe oznámenia preveriť udalosť policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Čaňa. Prípadom sa už zaoberá vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie.

„Fenka nemeckého ovčiaka bola nájdená pod mostom v uvedenej obci zranená a hrozil jej úhyn vplyvom dehydratácie. Podľa doterajších zistení doposiaľ nestotožnený páchateľ týral zviera tak, že mu končatiny a tlamu zviazal drôtom, čím zvieraťu znemožnil pohyb, prijímanie stravy a tekutín počas niekoľkých dní, čím zvieraťu spôsobil vážne početné zranenia a zhoršenie zdravotného stavu obzvlášť krutým spôsobom,“ spresnila Mésarová.

Policajti podľa jej slov udalosť zadokumentovali. „Polícia na prípade aktívne pracuje, zistila majiteľa psa a k veci ho vypočula. V súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony a zhromažďuje dôkazy,“ dodala.

chyba
Viac na túto tému: #týranie #pes
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy