Hasičom sa požiar lesa pri Polomke nedarilo dostať pod kontrolu

13.09.2018 14:25, aktualizované: 20:52

Požiar lesa pri obci Polomka v okrese Brezno sa hasičom stále nedarí dostať pod kontrolu. Ich nepriateľom je silný vietor a ťažko dostupný terén. Ak pred pár hodinami horel les o rozlohe zhruba jedného hektára, oheň sa rozšíril a teraz zasahuje asi desať hektárov mladého lesa.

Ako krátko pred 20.00 h uviedol Roman Borčin z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, pomáhajú im dva vrtuľníky, jeden ministerstva vnútra a druhý obrany.

Podľa neho na mieste zasahuje takmer 40 profesionálnych hasičov, ďalší sú dobrovoľní z obcí Heľpa, Závadka nad Hronom, Pohorelá a na mieste udalosti sú aj takmer dve desiatky lesníkov. „Pri udalosti zasahujú hasiči z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred, príslušníci z hasičských staníc v Pohorelej, Brezne, Závadke nad Hronom. Hasenie požiaru komplikuje silný vietor a ťažko prístupný terén,“ konštatovala už pred pár hodinami Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

Oheň sa rozhorel vo štvrtok po 11.00 h a na pomoc hasičom prišli i vojaci.

„Lesný požiar pomáhajú hasiť príslušníci Ozbrojených síl SR Vrtuľníkového krídla Prešov. Na základe požiadavky HaZZ vyčlenili na hasenie vrtuľník Mi-17 s bambi vakom. Ozbrojené sily sú pripravené na nasadenie v rámci domáceho krízového manažmentu v prospech občanov SR nepretržite,“ informovala Danka Capáková, hovorkyňa ministerstva obrany.

#požiar #Polomka #Brezno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

48,99
Flower box vintage kocka "M"  červené ruže

Flower box vintage kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk