Cestujúci v nitrianskej MHD zaplatia tento týždeň zľavnené cestovné

17.09.2018 11:16

Cestujúci v nitrianskej mestskej hromadnej doprave (MHD), ako aj prímestskej doprave v Nitrianskom kraji môžu tento týždeň cestovať so zľavou. Cieľom akcie v rámci Európskeho týždňa mobility je motivovať jednotlivcov, aby si namiesto áut zvolili verejnú dopravu, bicykel či chôdzu.

Cestujúci vo viacerých mestách juhozápadného Slovenska budú počas Dňa bez áut 22. septembra cestovať mestskými autobusmi zadarmo. Do akcie sa tento rok zapojili mestá Trnava, Nové Zámky, Štúrovo, Šaľa, Levice a Komárno. V Leviciach bude cestovanie MHD zadarmo aj 21. septembra a 20. septembra v Piešťanoch a Senici.

Každý, kto si do 22. septembra v autobusoch a na predajných miestach Arriva dobije čipovú kartu za minimálne desať eur alebo si kúpi novú s kreditom v tejto hodnote, bude automaticky zaradený do zlosovania o kredity v hodnote 5, 10, 20 alebo 30 eur. Celkovo dopravný podnik rozdá na čipové karty kredity za vyše 2 500 eur. „V spolupráci so samosprávami a objednávateľmi sa usilujeme okrem zavádzania inteligentných, tzv. smart riešení, aj o propagovanie verejnej dopravy prostredníctvom aktivít počas Európskeho týždňa mobility. Chceme poukázať na to, že cestovanie v autobusoch je pohodlné a prispieva k ochrane životného prostredia,“ povedal generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan.

Pod hlavičkou iniciatívy Deň bez áut sa v európskych mestách uskutočnili viaceré akcie prvýkrát 22. septembra 2000. Európske mestá obmedzili motorovú dopravu, aby tak svojich obyvateľov upozornili na vplyv výberu dopravy na životné prostredie. Európsky týždeň mobility sa koná každoročne od roku 2002.

#cestovanie #MHD #Európsky týždeň mobility
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku