Okrem hokejového klubu odpočúvali v Poprade aj bývalého viceprimátora

19.09.2018 16:05

Po tom, čo minulý týždeň predstavitelia Hokejového klubu Poprad na tlačovej konferencii informovali, že v kanceláriách tamojšieho zimného štadióna boli dlhší čas nainštalované odpočúvacie zariadenia, ukázalo sa, že neboli v Poprade jediné. Bývalý viceprimátor a súčasný kandidát na primátora Igor Wzoš informoval, že ešte začiatkom roka si dal skontrolovať kanceláriu na Mestskom úrade (MsÚ) a certifikovaná spoločnosť mu potvrdila prítomnosť odpočúvacieho zariadenia.

„Protokol hovorí o tom, že výsledok je pozitívny, že niekde v 220-voltovej sieti je zariadenie, ktoré javí známky zariadenia na odpočúvanie. Robila to autorizovaná firma. Ja sa neobávam toho, čo som v tej kancelárii povedal. Len sa žije zle s tým pocitom, že vám niekto stojí za chrbtom a počúva, to je jednoducho niečo, čo sa nepatrí, je to amorálne, to sa nemá robiť," konštatoval Wzoš, ktorý si dal kanceláriu skontrolovať po tom, čo zaznamenal isté úniky informácií.

Nepodozrieva nikoho a nevie, kto za tým môže byť. „Nechcem byť súčasťou spravodajskej hry, ktorá sa hrá teraz pred voľbami. Je však šokujúce, že takéto veci sa dejú a dejú sa na úrovni takého mesta ako je Poprad. Som šokovaný aj z toho, že sa to malo diať aj na hokejovom štadióne," upozornil Wzoš, ktorý sa na základe tvrdení hokejového klubu rozhodol zverejniť aj svoje zistenia. Predpokladá, že po medializácii v tejto veci začne konať aj polícia.

Švagerko odpočúvanie potvrdil

Podozrenie z odpočúvania na MsÚ TASR potvrdil aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý ho zaznamenal ešte na začiatku svojho volebného obdobia. „Keď som tu prišiel, tak sme zistili že v rozdvojke, v prenosnom telefóne aj v elektroinštalácii je odpočúvacie zariadenie podobné ako to na zimnom štadióne, mám o tom oficiálny záznam. To zariadenie funguje a je aktívne aj tu v mojej kancelárii a myslím si, že aj práve teraz nás môže niekto počúvať," uviedol Švagerko. V minulosti sa mu nezdalo vhodné s tým vyjsť na verejnosť, pretože sa podľa jeho slov nemal čoho obávať a v kancelárii nepovedal nič, čo by ho mohlo ohroziť. „Tým, že sa to dostalo na verejnosť, tak zvážim, čo s tým. Neviem, kto to tu mohol nainštalovať a nepátral som ani po tom, kedy k tomu mohlo dôjsť," dodal primátor.

Na popradskom štadióne našli odpočúvacie zariadenie vlani pred koncom sezóny. Podľa podpredsedu HK Poprad a.s. Neklana Herolda prestala fungovať zásuvka a pri oprave objavili neznáme zariadenie. Postupne mali zistiť, že ploštice sa nachádzajú aj v ďalších miestnostiach. Herold nechcel špekulovať, kto ich tam mohol dať, určité indície však má. Klub zvažuje podať podnet na políciu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#odpočúvanie #Poprad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku