NAKA z úkladnej vraždy a nedovoleného ozbrojovania obvinila dve osoby

20.09.2018 13:31
samopal
Jaroslav D. (32) mal pripravovať vraždu svojho spoločníka vo firme týmto samopalom. Autor:

Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky obvinil dve osoby z úkladnej vraždy a nedovoleného ozbrojovania. Vražda mala byť vykonaná nelegálne držanou automatickou zbraňou. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

„Obvinený Popradčan Jaroslav D. (32) mal pripravovať vraždu svojho spoločníka vo firme. Motívom mali byť finančné nezhody v ich spoločnom podnikaní. Mal preto osloviť Ružomberčana Michala D. (42), aby mu zohnal zbraň," objasnil Slivka. Komunikácia pri obstarávaní zbrane podľa neho prebiehala cez viaceré mobilné aplikácie, ktorých obsah už polícia pozná. Na obstarávaní zakázanej zbrane sa mali podieľať aj ďalšie dve osoby, z ktorých je jedna už mŕtva a ďalšia vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť.

„Jaroslav D. mal mať záujem o dlhú automatickú zbraň so zásobníkmi a nábojmi. Michal D. ju mal v krátkom čase zohnať a Jaroslavovi D. predať za 1000 eur. Išlo o samopal vzor 58 s odstráneným výrobným číslom," špecifikoval hovorca PPZ s tým, že policajti národnej kriminálnej agentúry osoby zadržali a vykonali na viacerých miestach domové prehliadky, pri ktorých samopal našli a zaistili.

Obvinení teraz v cele policajného zaistenia čakajú na rozhodnutie súdu o väzbe. „V prípade dokázania viny im za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, hoci ‚len‘ v štádiu prípravy, hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov," uzavrel Slivka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poprad #obvinenie #NAKA #úkladná vražda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku