Po kolapse a strate vedomia v Trechovej zahynul 47-ročný český turista

27.09.2018 19:28

Po kolapse a strate vedomia zahynul vo štvrtok v Malej Fatre 47-ročný český turista. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Skupina českých turistov požiadala horských záchranárov o pomoc po strate vedomia ich kolegu. „Počas telefonátu na tiesňovú linku boli usmernení, ako zistiť prítomnosť vitálnych funkcií. Pre neprítomnosť dýchania turistov naviedli, ako vykonávať resuscitáciu a do príchodu záchranárov 47-ročného muža resuscitovali,“ uviedli horskí záchranári.

Na pomoc turistovi smerovali pozemne horskí záchranári a zároveň posádka leteckých záchranárov, ktorá zobrala na palubu vrtuľníka horského záchranára z Vrátnej doliny. „Po príchode záchranárov začala rozšírená kardiopulmonálna resuscitácia, podporená automatickým stláčaním hrudníka. Napriek snahe všetkých zúčastnených sa turistu oživiť nepodarilo. Horskí záchranári transportovali telo nebohého do údolia, kde ho odovzdali príslušníkom polície,“ dodali horskí záchranári.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#záchranári #úmrtie #turista
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku