Bratislava zažila Bielu noc, umenie do ulíc pritiahlo tisícky ľudí

30.09.2018 08:45
SR Biela noc festival umenie súčasné BAX
Snímka z medzinárodného multižánrového festivalu súčasného umenia Biela noc, ktorý už po štvrtý raz premenil centrum Bratislavy na magickú nočnú prechádzku súčasným umením. Autor: ,

Vojsť do pulzujúceho svetelného sveta na nádvorí Starej radnice, kresliť do vzduchu pomocou svetla alebo vyliezť na obrovskú pavučinu. To bola len malá ukážka toho, čo mohli v sobotu zažiť návštevníci bratislavskej Bielej noci na 44 umeleckých zastávkach.

„Festivalom sa snažíme poukázať na význam umenia vo verejnom priestore a popularizovať súčasné umenie u širokej verejnosti,“ povedala umelecká riaditeľka festivalu Zuzana Pacáková. Inštalácie pripravovali slovenskí aj svetoví umelci, programom návštevníkov predstavil 196 vizuálnych umelcov, performerov, hudobníkov a dizajnérov.

Medzinárodný
		multižánrový festival
		súčasného...
Medzinárodný
		multižánrový festival
		súčasného...
+7Medzinárodný
		multižánrový festival
		súčasného...

Na viaceré atrakcie návštevníci čakali v radoch, väčšine to však neprekážalo. „Myslím si, že to bude stáť za to,“ povedala jedna z čakajúcich. Niektorí návštevníci povedali, že festival objavili náhodou, iní mali dopredu naplánované, čo chcú vidieť. „Chcem si pozrieť inštaláciu Stenu dáme preč a svetielka v Starej radnici,“ uviedla Klára zo Svätého Jura.

Počas festivalu vznikla na nábreží dočasná pešia zóna, rozsvietilo sa 8 000 svetelných bodov, 102 farebných kosoštvorcov a 238 neónových trubíc, nainštalovalo sa 52 textových balónov, 78 tancujúcich vreciek aj 168-metrový mrakodrap. Sobotňajší program vyvrcholil Afterparty v Novej Cvernovke. Niektoré inštalácie si návštevníci môžu pozrieť aj v nedeľu.

#Bratislava #Biela noc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk