Polícia vyzýva vodičov na zodpovednosť, vývoj nehodovosti v BSK je nepriaznivý

06.10.2018 14:59

Polícia v súvislosti s nepriaznivým vývojom počtu dopravných nehôd na území Bratislavského kraja vyzýva účastníkov cestnej premávky k zodpovednosti a dodržiavaniu jej pravidiel. Informoval o tom krajský bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky ilustroval aj na prípade z piatka (5.10.), pri ktorom viedol 31-ročný vodič motorové vozidlo po komunikácii prechádzajúcej telesom vodnej hrádze v blízkosti mestskej časti Čunovo. V uvedenom úseku, kde je vodorovným ako aj zvislým dopravným značením predbiehanie iných vozidiel zakázané a rovnako je dopravným značením obmedzená rýchlosť jazdy, vodič tieto dopravné značenia nerešpektoval a iné vozidlá predbiehal. Súčasne malo vozidlo na predných bočných sklách umiestnené tmavé fólie bez príslušného povolenia," uviedol Szeiff s tým, že hliadka Policajného zboru (PZ) vodiča zastavila a podrobila kontrole.

Keďže sa agresívnou a riskantnou jazdou a nerešpektovaním príslušných dopravných značení dopustil priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, na mieste mu príslušníci PZ zadržali vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla, tabuľky s EVČ a zakázali mu ďalšiu jazdu.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel. Rovnako apelujeme na vodičov, aby rešpektovali a pri vedení motorových vozidiel dbali na dodržiavanie ustanovení právnych predpisov, najmä zákona o cestnej premávke," uzavrel Szeiff.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia #Čunovo #BSK #dopravné nehody #nehodovosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku