Polícia vyzýva vodičov na zodpovednosť, vývoj nehodovosti v BSK je nepriaznivý

06.10.2018 14:59

Polícia v súvislosti s nepriaznivým vývojom počtu dopravných nehôd na území Bratislavského kraja vyzýva účastníkov cestnej premávky k zodpovednosti a dodržiavaniu jej pravidiel. Informoval o tom krajský bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky ilustroval aj na prípade z piatka (5.10.), pri ktorom viedol 31-ročný vodič motorové vozidlo po komunikácii prechádzajúcej telesom vodnej hrádze v blízkosti mestskej časti Čunovo. V uvedenom úseku, kde je vodorovným ako aj zvislým dopravným značením predbiehanie iných vozidiel zakázané a rovnako je dopravným značením obmedzená rýchlosť jazdy, vodič tieto dopravné značenia nerešpektoval a iné vozidlá predbiehal. Súčasne malo vozidlo na predných bočných sklách umiestnené tmavé fólie bez príslušného povolenia," uviedol Szeiff s tým, že hliadka Policajného zboru (PZ) vodiča zastavila a podrobila kontrole.

Keďže sa agresívnou a riskantnou jazdou a nerešpektovaním príslušných dopravných značení dopustil priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, na mieste mu príslušníci PZ zadržali vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla, tabuľky s EVČ a zakázali mu ďalšiu jazdu.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel. Rovnako apelujeme na vodičov, aby rešpektovali a pri vedení motorových vozidiel dbali na dodržiavanie ustanovení právnych predpisov, najmä zákona o cestnej premávke," uzavrel Szeiff.

#polícia #nehodovosť #dopravné nehody #Čunovo #BSK
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

29,99
Orchidea biela na vysoko

Orchidea biela na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk