Čiernu stavbu na bratislavských Palisádach bude musieť stavebník odstrániť

12.10.2018 11:52
čierna stavba na Palisádach
Objekt bytového domu Palisády 5. Autor: ,

Čiernu stavbu na bratislavských Palisádach číslo 5 v Starom Meste bude musieť stavebník odstrániť a dom dať do pôvodného stavu.

Novinárov o tom na brífingu informoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík s tým, že tento týždeň podpísal rozhodnutie stavebného úradu, ktorý nariaďuje odstránenie prístavby a nadstavby bytového domu Palisády 5 a uvedenie domu do pôvodného stavu. Dodal, že stavebník tak musí urobiť do šiestich mesiacov.

Podľa Števčíka je tento stav ukončením viac ako ročného konania stavebného úradu, ktorý hneď, ako zistil, že na mieste sa robí stavba bez platného stavebného povolenia, začal konať. “Urobili sme všetky kroky, aby sme formálne zastavili túto stavbu, obrátili sme sa tiež na políciu a podali sme trestné oznámenie,“ uviedol ďalej Števčík. Trestné oznámenie bolo postúpené vyšetrovateľovi, ktorý v tejto veci koná.

Števčík tiež pripomenul, že stavba na Palisádach je v rozpore s územným plánom zóny, ktorý tu platí. “Neexistuje žiadna možnosť, ako túto stavbu povoliť, jedine, že by si stavebník vybavil zmenu územného plánu zóny v mestskom zastupiteľstve,“ vysvetlil starosta Starého Mesta.

Stavebník sa bude môcť voči rozhodnutiu mestskej časti odvolať. Pokiaľ tak urobí, problém čiernej stavby na Palisádach 5 bude posudzovať okresný úrad.

#Bratislava #čierna stavba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku