Pri obci Sklené narazil vlak do stromu na koľajniciach

30.10.2018 14:25

V katastri obci Sklené v okrese Turčianske Teplice narazil osobný motorový vlak do spadnutého stromu na koľajniciach. Nehoda, ktorá sa stala v smere do Hornej Štubne, si vyžiadala päť zranených. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Vo vlaku sa v čase nehody viezlo 75 cestujúcich. Na miesto smeruje evakuačný autobus HaZZ, ktorý cestujúcim poskytne dočasné útočisko," doplnila Farkasová.

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojej twitterovej stránke, pre nehodu bola od 9.35 h prerušená doprava v úseku Sklené pri Handlovej – Horná Štubňa. Popoludní sa železničiarom podarilo dopravu obnoviť.

Podľa slov hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Aleny Krčovej na mieste zasahovali tri posádky záchranárov, ktoré ošetrili piatich zranených. Štyria z nich boli prevezení do nemocnice v Martine. Utrpeli najmä poranenia hlavy a chrbta, našťastie, nie vážne. Jedna osoba po ošetrení prevoz do nemocnice odmietla a bola ponechaná na mieste udalosti, konkretizovala Krčová.

#Turčianske Teplice #nehoda vlaku
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
46,99
Flower bag žlté ruže a biele santíny

Flower bag žlté ruže a biele santíny

29,99
Perla farebné ruže

Perla farebné ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk