Od začiatku novembra sa začala v Bratislavskom kraji zimná údržba ciest

Od začiatku novembra sa aj napriek teplému počasiu oficiálne začalo so zimnou údržbou a monitorovaním situácie na cestách. V Bratislavskom kraji ju zabezpečuje správca komunikácií Regionálne cesty Bratislava. Údržba je vykonávaná na všetkých cestách II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, v celkovej dĺžke 512 km a na 129 mostoch, informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

09.11.2018 15:38
cesta, snežný pluh, Kysuce, zima Foto: ,
Ilustračné foto.
debata

Na štyroch strediskách v Bratislave, Senci, Pezinku a Malackách je pre zimnú sezónu 2018/2019 celkovo k dispozícii 18 sypačov, tri traktory s pluhom, tri snehové frézy a sedem nakladačov. Tie budú upravovať cesty podľa potreby, v závislosti od počasia. Pripravených je 980 ton posypovej soli, 790 ton drviny, 17 000 litrov tekutej formy soli a sedem ton kryštalickej formy soli.

Regionálne cesty Bratislava zabezpečujú posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky, odstraňovanie cestných prekážok, službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi, ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe. V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy a cesty využívané autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #zimná údržba