Bratislavský kraj nebude predlžovať zmluvy na umiestňovanie bilbordov pri školách

26.11.2018 17:05

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) nebude predlžovať zmluvy na umiestňovanie bilbordov na pozemkoch a plotoch škôl vo svojej správe. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, reguláciou reklamy chce v rámci svojich kompetencií a možností prispieť ku krajšiemu mestu a kraju.

Jednou z alternatív, čím nahradiť veľkoplošné reklamy, je výsadba stromov, ktoré splnia vizuálnu aj praktickú funkciu. Po vyhodnotení aktuálneho stavu a komunikácii s riaditeľmi škôl rozhodne kraj o najvhodnejšom riešení pre školy.

“Dobrá správa pre tých, ktorí mali finančný prospech z bilbordov, to znamená samotné školy, je, že my im tento finančný úbytok budeme kompenzovať či už zakúpením učebných pomôcok, vybavenia telocvične alebo priamo peniazmi,“ uviedol na margo ukončenia zmlúv na umiestňovanie bilbordov predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 57 školských zariadení s právnou subjektivitou, z toho 54 stredných škôl, dve jazykové školy a školský internát.

#školy #bilbordy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku