Rektor UMB Hiadlovský sa vzdal mandátu mestského poslanca

29.11.2018 12:57, aktualizované: 15:10
danko, hiadlovský
Predseda NR SR Andrej Danko a rektor UMB Vladimír Hiadlovský na zábere z mája 2016. Autor: ,

Rektor Univerzity Mateja Bela (UMB) Vladimír Hiadlovský sa vzdal mandátu poslanca Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici.

Potvrdila to hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová a aj sám Hiadlovský.

„Vzdal som sa mandátu poslanca, je to pravda. Bolo to moje osobné rozhodnutie, ktoré nebudem bližšie komentovať,“ reagoval pre TASR rektor UMB. Podľa Mojžišovej primátora Jána Noska o tom Hiadlovský informoval v utorok.

Rektor UMB kandidoval v novembrových komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát za volebný obvod č. 5 – sídlisko Fončorda. Aj napriek antikampani, ktorá sa voči nemu spustila najmä na sociálnej sieti v súvislosti s kauzou rigoróznej práce šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), získal v tomto volebnom obvode 1731 platných hlasov.

Ešte minulý štvrtok (22.11.) rektor UMB zložil na ustanovujúcom zasadnutí MsZ v Cikkerovej sieni historickej radnice zákonom predpísaný sľub poslanca. Následne na to prišlo jeho rozhodnutie o vzdaní sa mandátu.

Náhradníkom na uvoľnený post poslanca v 31 člennom MsZ je za tento obvod riaditeľ folklórneho súboru Urpín Peter Pohančaník. Takisto kandidoval ako nezávislý a získal 1714 hlasov voličov z Fončordy.

#Vladimír Hiadlovský #Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici #UMB
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

24,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk