Rektor UMB Hiadlovský sa vzdal mandátu mestského poslanca

29.11.2018 12:57, aktualizované: 15:10
danko, hiadlovský
Predseda NR SR Andrej Danko a rektor UMB Vladimír Hiadlovský na zábere z mája 2016. Autor: ,

Rektor Univerzity Mateja Bela (UMB) Vladimír Hiadlovský sa vzdal mandátu poslanca Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici.

Potvrdila to hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová a aj sám Hiadlovský.

„Vzdal som sa mandátu poslanca, je to pravda. Bolo to moje osobné rozhodnutie, ktoré nebudem bližšie komentovať,“ reagoval pre TASR rektor UMB. Podľa Mojžišovej primátora Jána Noska o tom Hiadlovský informoval v utorok.

Rektor UMB kandidoval v novembrových komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát za volebný obvod č. 5 – sídlisko Fončorda. Aj napriek antikampani, ktorá sa voči nemu spustila najmä na sociálnej sieti v súvislosti s kauzou rigoróznej práce šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), získal v tomto volebnom obvode 1731 platných hlasov.

Ešte minulý štvrtok (22.11.) rektor UMB zložil na ustanovujúcom zasadnutí MsZ v Cikkerovej sieni historickej radnice zákonom predpísaný sľub poslanca. Následne na to prišlo jeho rozhodnutie o vzdaní sa mandátu.

Náhradníkom na uvoľnený post poslanca v 31 člennom MsZ je za tento obvod riaditeľ folklórneho súboru Urpín Peter Pohančaník. Takisto kandidoval ako nezávislý a získal 1714 hlasov voličov z Fončordy.

#Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici #UMB #Vladimír Hiadlovský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku