Kreslo starostu Ružinova patrí oficiálne Chrenovi

10.12.2018 17:00
SR MČ BA Ružinov zastupiteľstvo ustanovujúce...
Novozvolený starosta mestskej časti Bratislava Ružinov Martin Chren počas ustanovujúceho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Ružinov. Autor: ,

Starostovská stolička v bratislavskom Ružinove patrí oficiálne od pondelka Martinovi Chrenovi (nezávislý). Ten vo funkcii po dvoch volebných obdobiach vystriedal doterajšieho starostu Dušana Pekára. Stalo sa tak na ustanovujúcom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, keď nový šéf ružinovskej samosprávy spolu s novými poslancami zložil sľub.

„Ružinov je náš domov. Je mi cťou, obrovskou zodpovednosťou a záväzkom. Byť starostom a poslancom však nie je len o stoličke, ale aj o záväzku,“ povedal vo svojom príhovore nový starosta Chren, ktorý zároveň poďakoval odchádzajúcemu starostovi Pekárovi za 16 rokov jeho práce z postu starostu i poslanca.

Vízia nového šéfa ružinovskej samosprávy stojí na troch pilieroch, a to komunita, prostredie pre život a prosperita. „Komunita predstavuje to, kým sme, a ja chcem budovať hrdú komunitu. Prostredie je to, čo robí Ružinov Ružinovom. Prosperita je moja predstava o budúcnosti,“ podotkol Chren, ktorý chce pracovať pre mestskú časť tak, aby sa dokázal obyvateľom pozrieť do očí.

Novému starostovi i poslaneckému zboru zablahoželal aj Pekár, podľa ktorého majú pred sebou zodpovednú, náročnú a zaujímavú prácu. „Majú možnosť prispieť k rozvoju mestskej časti. Želám im, aby dokázali svoje nápady a vízie napĺňať pri rešpektovaní zákonov, prípadne aby prispeli k zmene legislatívy, ktorá je často odtrhnutá od reálnych potrieb obyvateľov,“ poznamenal Pekár, ktorý končí po dvoch volebných obdobiach.

Do miestneho zastupiteľstva si Ružinovčania v novembrových komunálnych voľbách zvolili 25 zástupcov, z toho 16 mužov a deväť žien. Sú nimi Katarína Šimončičová, Eva Bacigalová, Michal Gašaj, Boris Čechvala, Jozef Matúšek, Michal Vicáň, Ivan Kraszkó, Martin Ferák, Petra Kurhajcová, Michaela Biháryová, Lucia Štasselová, Peter Herceg, Matúš Méheš, Monika Ďurajková, Nikolaj Gečevský, Mária Barancová, František Bolgáč, Marcela Kulifajová, Kamil Bodnár, Martin Patoprstý, Vladimír Sirotka, Maroš Mačuha, Silvia Pilková, Peter Strapák, Marek Machata. Miestne zastupiteľstvo sa tak do výraznej miery obnovilo. Poslanecký mandát obhájilo šesť doterajších poslancov, ku ktorým v miestnom parlamente pribudlo 19 nových poslancov.

V poslaneckom zbore majú prevahu poslanci politických zoskupení. Tí majú 17 mandátov, zvyšných osem miest patrí nezávislým. Spomedzi politických nominantov má najväčšie zastúpenie koalícia Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia, ktorá má desať kandidátov. Len o troch menej bude v zastupiteľstve rokovať za šesťkoalíciu SaS, OĽaNO, Sme rodina, OKS, Nova a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Záujmy mestskej časti budú v bratislavskom mestskom zastupiteľstve presadzovať poslanci Michal Brat, Ján Buocik, Martin Chren, Jana Poláčiková, Peter Strapák, Lucia Štasselová ako viceprimátorka a Jakub Vallo. Z doterajších zástupcov ružinovskej samosprávy obhájili post traja.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #Bratislava #Ružinov #Martin Chren