Na Dlhých dieloch i v Novom Meste sa zrútila časť oporného múru

14.01.2019 11:24
karlova ves, múr
V dvoch bratislavských okresoch sa v nedeľu zrútili múry. Nikto našťastie nebol zranený. Prvý prípad sa stal krátko pred 20:45 pred bytovým domom na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. (Na snímke) Autor:

Časti svahu a oporného múru sa zosunuli v blízkosti bytového domu na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. Krátko na to došlo v nedeľu (13.1.) večer k podobnému prípadu i na Vančurovej ulici v mestskej časti Nové Mesto.

Na Dlhých dieloch evakuácia nebola nutná

Na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi došlo počas noci k čiastkovému zosunu svahu a následne oporného múru v blízkosti bytového domu. Na mieste boli záchranné zložky i statik, evakuácia však nebola potrebná, informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

„O 11.00 h sa na magistráte uskutoční zasadnutie krízového štábu,“ uviedol. Mestská časť prostredníctvom svojho webu i sociálnej siete oznamuje, že na Ulici Ľudovíta Fullu došlo z bezpečnostných dôvodov k odstávke plynu.

Potvrdil to i hovorca spoločnosti SPP – distribúcia Milan Vanga. „Plynovod nie je poškodený, v prípade väčšiny odberateľských miest bude distribúcia obnovená už v priebehu dneška,“ oznámil. Polícia v prípade informovala, že následkom zosuvu časti oporného múru došlo k poškodeniu viacerých motorových vozidiel.

Múr sa zrútil aj medzi rodinnými domami v Novom Meste

„Približne v rovnakom čase, teda pred 21.00 h, sa zrútil oporný betónový múr postavený medzi dvomi rodinnými domami,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Zosuv poškodil zaparkované osobné auto, ako aj plynovú prípojku. „Nakoľko poškodením plynovej prípojky došlo k úniku plynu, bolo potrebné plyn odstaviť,“ dodal Szeiff. K zraneniu osôb nedošlo.

Okolnosťami tejto udalosti sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III.

#Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku