Na Dlhých dieloch i v Novom Meste sa zrútila časť oporného múru

14.01.2019 11:24
karlova ves, múr
V dvoch bratislavských okresoch sa v nedeľu zrútili múry. Nikto našťastie nebol zranený. Prvý prípad sa stal krátko pred 20:45 pred bytovým domom na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. (Na snímke) Autor:

Časti svahu a oporného múru sa zosunuli v blízkosti bytového domu na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. Krátko na to došlo v nedeľu (13.1.) večer k podobnému prípadu i na Vančurovej ulici v mestskej časti Nové Mesto.

Na Dlhých dieloch evakuácia nebola nutná

Na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi došlo počas noci k čiastkovému zosunu svahu a následne oporného múru v blízkosti bytového domu. Na mieste boli záchranné zložky i statik, evakuácia však nebola potrebná, informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

„O 11.00 h sa na magistráte uskutoční zasadnutie krízového štábu,“ uviedol. Mestská časť prostredníctvom svojho webu i sociálnej siete oznamuje, že na Ulici Ľudovíta Fullu došlo z bezpečnostných dôvodov k odstávke plynu.

Potvrdil to i hovorca spoločnosti SPP – distribúcia Milan Vanga. „Plynovod nie je poškodený, v prípade väčšiny odberateľských miest bude distribúcia obnovená už v priebehu dneška,“ oznámil. Polícia v prípade informovala, že následkom zosuvu časti oporného múru došlo k poškodeniu viacerých motorových vozidiel.

Múr sa zrútil aj medzi rodinnými domami v Novom Meste

„Približne v rovnakom čase, teda pred 21.00 h, sa zrútil oporný betónový múr postavený medzi dvomi rodinnými domami,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Zosuv poškodil zaparkované osobné auto, ako aj plynovú prípojku. „Nakoľko poškodením plynovej prípojky došlo k úniku plynu, bolo potrebné plyn odstaviť,“ dodal Szeiff. K zraneniu osôb nedošlo.

Okolnosťami tejto udalosti sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III.

#Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk