Rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave budú od februára, potvrdilo mesto

15.01.2019 10:41
Twinn city
Pohľad na ulicu Mlynské nivy a výstavbu autobusovej stanice. Archívna snímka. Autor: ,

Bratislavu zasiahnu zrejme od polovice februára rozsiahle dopravné obmedzenia pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 i pre rekonštrukciu časti Mlynských nív, takýto termín potvrdilo hlavné mesto s tým, že k obmedzeniam dôjde až vtedy, keď bude o zmenách vopred informovaná verejnosť a v kritických úsekoch bude dostatočne zabezpečená priorita MHD. Magistrát zároveň priznal, že dôjde k celkovej uzávere obnovovanej časti Mlynských nív.

„V súvislosti s Mlynskými nivami pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch, v súvislosti s obchvatom D4 a R7 o rokoch, počas ktorých sa budú obmedzenia v jednotlivých etapách stavby presúvať a vždy pôjde o novú dopravnú situáciu,“ uviedla bratislavská samospráva. Momentálne sa pripravuje na prvú etapu stavby, súvisiacu s uzáverami v oblasti Prístavného mosta.

Magistrát tvrdí, že predchádzajúce vedenie mesta aj pre minuloročné komunálne voľby dopravné uzávery odďaľovalo, až nastala situácia, že ich nie je možné pre záväzky štátu a aj mesta ďalej odkladať. „Pokiaľ by k ich odkladaniu neprišlo, mohli sa diať postupne, zvlášť pre stavbu vo štvrti Mlynské nivy a zvlášť pre stavbu D4 a R7 v oblasti Prístavného mosta, a ich dôsledky mohli byť miernejšie,“ uviedlo mesto. Deklaruje, že sa bude snažiť negatívne dopady na dopravu aspoň zmierniť. V kritických úsekoch Mlynské nivy a Gagarinova ulica by mala byť zabezpečená priorita MHD. „Zabezpečujeme záchytné parkoviská a rokujeme tiež o posilnení prímestskej dopravy smerom do a z Bratislavy,“ podotkla samospráva.

Koncesionár projektu výstavby nultého obchvatu Bratislavy, (spoločnosť Zero Bypass Limited, spolu so zhotoviteľom D4R7 Construction) uviedol, že dostal od magistrátu verejný prísľub o možnom termíne uzávery križovatky Prievoz najneskôr do polovice februára. „V rámci prác súvisiacich s prestavbou križovatky je od pondelka (14.1.) uzavretý ľavý jazdný pruh v smere od Petržalky na Bajkalskú ulicu a zároveň je uzavretý jeden jazdný pruh na nájazde z Bajkalskej ulice na kruhový objazd v smere od Podunajských Biskupíc, a to z dôvodu prekládky horúcovodu,“ spresnil koncesionár.

VIDEO: Primátor Bratislavy Matúš Vallo priznáva, že zápchy budú väčšie

Developer HB Reavis, ktorý realizuje od minulého roka rozsiahlu rekonštrukciu časti Mlynských nív, skonštatoval, že stále prebiehajú diskusie s magistrátom a ostatnými zúčastnenými stranami. Rieši sa aj úplná uzávera ulice v zóne od polovice februára. „Zatiaľ ale nemáme ešte nič finálne potvrdené. Naším zámerom aj naďalej ostáva, aby mala prípadná celková uzávera čo najmenší negatívny dopad na dopravu v zóne Nové Nivy, hľadáme preto aj možnosti alternatívneho trasovania MHD,“ povedala hovorkyňa HB Reavis Martina Jamrichová.

VIDEO: Pozrite si aj unikátne zábery z výstavby obchvatu Bratislavy

#stanica Nivy #Mlynské nivy #D4/R7 #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk