Železničnú zastávku Bratislava-Vinohrady opravia za vyše 350 000 eur

Železničnú zastávku Bratislava-Vinohrady opravia a investujú do nej vyše 300 000 eur. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú tak na tomto mieste zvýšiť kultúru cestovania z pohľadu užívania budovy a aj nástupíšť. TASR to potvrdili ŽSR.

21.01.2019 15:47
SR doprava železnice stanica Vinohrady... Foto: ,
ŽSR chcú na tomto mieste zvýšiť kultúru cestovania z pohľadu užívania budovy a aj nástupíšť.
debata (3)

Stavebné práce na zastávke Bratislava-Vinohrady bude realizovať spoločnosť Gemm. ŽSR s ňou podpísali zmluvu o dielo vo výške 369 877 eur bez DPH. Oprava budovy vyjde na 175 350 eur, zriadenie chodníka na 8 283 eur a oprava spevnených plôch na 186 244 eur. „Lehota dodania je v zmysle zmluvy o dielo šesť mesiacov odo dňa odovzdania staveniska,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

V rokoch 2011 a 2015 sa na zastávke realizovala oprava koľajového lôžka druhej traťovej koľaje, predĺženie nástupišťa pri koľaji dva s opravou odvodňovacej priekopy v úseku Hlavná stanicaodbočka Vinohrady. Taktiež sa robila oprava koľajového lôžka koľají jedna a dva medzi Hlavnou stanicaodbočkou Močiar s čiastočnou úpravou povrchu nástupíšť a úpravou výšky nástupnej hrany do normového stavu.

Budúcnosť zastávky Bratislava-Vinohrady ukáže podľa ŽSR štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava, ktorá sa momentálne spracováva. „Až na základe jej výsledkov ŽSR rozhodnú o budúcnosti zastávky Bratislava-Vinohrady a Železničnej stanice Bratislava-Predmestie,“ podotkol Lukáč.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #železnica #ŽSR #vinohrady