Uzávery v Bratislave obmedzia aj OLO, odpad bude odvážať už od 4. ráno

Rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave, ktoré nastanú od piatka (15. 2.), sa dotknú aj odvozu odpadu v hlavnom meste. Mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) preto prijme viaceré opatrenia, napríklad začne odpad odvážať o dve hodiny skôr, a to už od 4. h ráno. Tento posun umožní zberným vozidlám OLO realizovať minimálne prvý odvoz odpadu do začiatku rannej dopravnej špičky. Informovala o tom hovorkyňa firmy Beáta Humeniková.

13.02.2019 15:00
debata (3)

V rámci dopravných obmedzení bude na pol roka kompletne uzavretá ulica Mlynské nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Prístavnú ulicu a Slovnaft, a teda aj do spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle a na triediacu linku. „Odvoz odpadu v Bratislave zabezpečuje 56 zberných vozidiel. Dopravné obmedzenia budú predstavovať minimálne 1,5– – až dvojhodinové zdržanie denne pre každé vozidlo, čo by spôsobilo nevykonanie odvozov odpadu podľa harmonogramu. OLO preto po dohode s hlavným mestom od piatka 15. februára až do odvolania prijme opatrenia,“ spresnila Humeniková.

Mestská firma napríklad zmení časový harmonogram väčšiny odvozov zmesového komunálneho aj triedeného odpadu v Bratislave. Predpokladaný posun vo výjazde zberných vozidiel je plánovaný zo 6. na 4. h ráno. „V praxi to znamená, že spoločnosť OLO začne vykonávať odvoz odpadu v hlavnom meste už o 4. h ráno,“ podotkla hovorkyňa. Správcov nehnuteľností a majiteľov rodinných domov OLO žiada o sprístupnenie zberných nádob vždy deň pred plánovaným vykonaním odvozu.

V súvislosti s uzavretím časti ulice Mlynské nivy, budú vozidlá spoločnosti OLO oprávnené využívať Páričkovu ulicu, čo im umožní obslúženie problematickej lokality 500 bytov, s výnimkou časti ulíc Revúcka a Pavlovova. „Tam bude odvoz odpadu vykonávaný z dočasne posunutých stanovíšť zberných nádob do tesnej blízkosti Páričkovej ulice,“ spresnila Humeniková. Prevádzka zberného dvora OLO na Starej Ivanskej ceste 2 bude bez zmeny. Zberný dvor bude otvorený od pondelka do soboty od 8. do 18. h. V nedeľu a sviatky bude zberný dvor zatvorený. Všetky ďalšie služby, ktoré spoločnosť OLO poskytuje obyvateľom Bratislavy, ako OLO taxi, mobilný zberný dvor, prenájom veľkokapacitných kontajnerov, odber a dodanie nádob, zákaznícke centrum, budú poskytované bez zmien a obmedzení.

V prípade akéhokoľvek podnetu súvisiaceho s odvozom odpadu v hlavnom meste sa obyvatelia môžu obrátiť na zákaznícke centrum OLO telefonicky na čísle 02/50 110 111, e-mailom na zakazka@olo.sk alebo osobne na adrese Ivanská cesta 22, Bratislava.

TV Pravda: Bratislava smeruje k dopravnému kolapsu (vysielané 21.1.2019).

Video

TV Pravda: Unikátne zábery z výstavby obchvatu Bratislavy (vysielané 12.12.2018).

Video
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #dopravné obmedzenia #odvoz odpadu #OLO