Pri ceste do Bratislavy odporúčajú ľuďom od Trnavy nechať auto doma

14.02.2019 11:55
Bratislava Doprava Obmedzenia Uzávera cesta, autá
Rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti s rekonštrukciami v širšom centre hlavného mesta vstúpia do platnosti v piatok 15. februára 2019 po 20. hodine. Dôvodom je realizácia dvoch kľúčových stavebných projektov - hlavnej autobusovej stanice a obchvatu R4D7. Na snímke zmeny v organizácii dopravy na Gagarinovej ulici v Bratislave 14. februára 2019. Autor: ,

Obyvateľom Trnavského kraja cestujúcim autom do Bratislavy za štúdiom či prácou sa od piatka 15. februára skomplikuje doprava vzhľadom na pripravované dopravné obmedzenia v hlavnom meste. Krajská samospráva preto obyvateľom kraja odporúča zvážiť využitie prostriedkov verejnej dopravy.

V rámci plánovaných dopravných obmedzení bude uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu, čo bude mať výrazný negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy. Začnú sa tiež práce na autobusovej stanici Mlynské Nivy a výstavba D4 a R7.

„Vzhľadom na tieto skutočnosti odporúčame cestujúcim, aby individuálnu dopravu využívali iba v nevyhnutných prípadoch a uprednostnili cestovanie verejnou osobnou dopravou – prímestskou autobusovou dopravou alebo vlakovou dopravou v kombinácii s mestskou hromadnou dopravou,“ uviedol Patrik Velšic z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Spoločnosti zabezpečujúce prímestskú dopravu sú, ako dodal, na zvýšený záujem cestujúcich pripravené a majú dostatočné kapacity na prepravu. „Železničná spoločnosť Slovensko postupne od minulého roka navýšila počet vlakových spojov na hlavných ťahoch prechádzajúcich cez TTSK v smeroch z Komárna, zo Žiliny a z Galanty do Bratislavy,“ informoval Velšic.

Využitie verejnej osobnej dopravy a zníženie individuálnej dopravy dáva podľa TTSK vyšší predpoklad priepustnosti v kolíznych uzloch, ako aj skrátenie prepravného času všetkých cestujúcich. Všetky informácie o situácii o plánovaných dopravných obmedzeniach v meste Bratislava možno nájsť na stránke www.zvladneme.to.

TV Pravda: Bratislava smeruje k dopravnému kolapsu (vysielané 21.1.2019).

TV Pravda: Unikátne zábery z výstavby obchvatu Bratislavy (vysielané 12.12.2018).

TV Pravda: Nová stanica Filiálka môže Bratislavu zbaviť bremena (vysielané 29.1.2019).

#Bratislava #dopravné obmedzenia #Trnava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku