Železničnú dopravu pri Krompachoch čiastočne obnovili, podarilo sa opraviť jednu koľaj

Po sobotňajšom (16.2.) vykoľajení vlaku a poškodení oboch koľají pri železničnej stanici Krompachy sa v noci na stredu podarilo sprejazdniť jednu koľaj. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky Michal Lukáč.

20.02.2019 09:19
tank, vlak, hasiči, vykoľajenie Foto: ,
Na vykoľajené vagóny pri Krompachoch museli požiarnici použiť aj ťažkú techniku.
debata (21)

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po čiastočnom sprejazdnení železničnej infraštruktúry v úseku Spišské Vlachy – Margecany preto krátko pred polnocou obnovila dopravu po druhej traťovej koľaji. „Vlaky ZSSK sú teda aktuálne vypravované podľa platného cestovného poriadku a v uvedenom úseku jazdia zníženou rýchlosťou 30 kilometrov za hodinu,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Z tohto dôvodu a tiež preto, že sprejazdnená je zatiaľ iba jedna traťová koľaj, ešte stále vznikajú meškania v rozsahu cca 15 až 30 minút. Náhradná autobusová doprava však už nie je potrebná.

Železničná stanica Krompachy bola neprejazdná od nehodovej udalosti súkromného nákladného dopravcu, ku ktorej došlo v sobotu približne o 18.30 h. Tým sa prerušila doprava na trati Košice – Žilina v úseku Margecany – Spišské Vlachy, kde ZSSK od soboty do utorka zabezpečovala dopravu autobusmi. Nočné vlaky viedla odklonom cez Kežmarok a Plaveč.

Pri nehode sa najprv vykoľajil jeden vozeň, následne sa roztrhla súprava a vykoľajilo sa ďalších osem vozňov. Nikto na mieste neutrpel zranenie, príčiny a okolnosti havárie vyšetruje polícia. Vykoľajené vagóny pomáhala železničiarom odťahovať aj ťažká hasičská technika.


VIDEO: Hasiči použili aj ťažkú techniku. Pozrite si, ako odťahovali vykoľajené vagóny.

Video
21 debata chyba
Viac na túto tému: #Krompachy #nehoda vlaku