Povodne pri Bratislave cez víkend zablokovali cyklistov

, 27.05.2019 11:01

Vysoká hladina Moravy cez víkend odstavila viaceré cyklotrasy pri Bratislave. Pozrite si vo videu TV Pravda, čo voda zanechala na chodníkoch pre cyklistov.

VIDEO: Rieka Morava cez víkend zaliala cyklochodníky pri Bratislave. Miestami bolo na nich aj pol metra vody. V pondelok ráno voda opadla a na chodníkoch zostali nánosy blata a trávy. Pozrite si, ako to tam vyzerá vo videu TV Pravda.

Dunaj v priebehu pár dní mohutnel v Bratislave o dva metre a vo štvrtok, keď hladina kulminovala, voda obmývala hradné múry Devína. Tok zostal v koryte. Podobný vzostup hladiny neobišiel ani rieku Moravu. Tá sa vyliala na okolité polia a cyklochodníky. Obmedzenia pre cyklistov trvali od štvrtka do nedele. V pondelok voda opadla oproti nedeli asi o pol metra a cyklochodníky sa opäť ukázali.

V minulosti bolo vylievanie sa Moravy bežné a prospešné pre okolitú faunu a flóru. Regulovaním vodného toku sú záplavy v posledných rokoch skôr mimoriadnou udalosťou, čo je na škodu pre prírodu, ale aj pre ľudí. Tí v danej lokalite nemajú domy a povodne zvyšovali hladinu spodných vôd. Dnes majú aj obce v povodí Moravy pri dlhých letách miestami problém s vysychaním studní.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #záplavy #Morava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku