Žilinskí colníci zaistili v tomto roku 1525 falzifikátov, mnoho z nich bolo nebezpečných

Žilinskí colníci zaistili tento rok 1525 falzifikátov rôzneho tovaru. V prípade, že by sa tieto výrobky dostali na trh, držiteľom ochrannej známky by vznikla škoda takmer 55 800 eur. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

28.05.2019 17:52
debata

Upozornila na to, že mnohé falzifikáty by boli pre používateľov nebezpečné.

„Napríklad falzifikáty mobilných telefónov známej značky sa počas uskladnenia v sklade zadržaného tovaru úplne rozlepili. Problém spôsobila batéria, ktorá z nezistených príčin zväčšila svoj objem,“ uviedla Chríbiková.

„V tohtoročnej štatistike tovaru zadržaného pre podozrenie, že ide o falzifikát, sa ocitlo už 574 párov prevažne športovej obuvi. Naposledy ju colníci objavili v predajni na Kysuciach. Zákazníkom ponúkali viac ako 20 párov tenisiek s napodobeninou dizajnu svetoznámej spoločnosti. Výrobky už podľa vizuálnych znakov vykazovali znaky falzifikátov,“ vysvetlila hovorkyňa CÚ Žilina.

Doplnila, že okrem obuvi zaistili žilinskí colníci aj hokejové dresy, spodnú bielizeň, šiltovky a iné oblečenie.

„Našli tiež napodobeniny hračiek a plastových výrobkov, novinkou boli žiletky. Colníci aj na základe týchto skúseností opätovne upozorňujú na nebezpečnosť falzifikátov a odporúčajú, aby si kupujúci všímali nielen cenu, ale aj balenie výrobku a miesto predaja,“ dodala Chríbiková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #Slovensko #colníci #falzifikát
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy