Na Dunaji v Bratislave zachytil ľadoborec pohybujúci sa tlačný čln, hrozila zrážka

30.05.2019 13:41

Takmer v rovnakom čase, ako sa udiala tragická zrážka lodí v Budapešti, hrozila vážna kolíziia i na bratislavskom úseku Dunaja. Informuje o tom Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) na sociálnej sieti.

„V stredu (29.5.) o 23.15 h sa na nás obrátil Dopravný úrad s prosbou o pomoc,“ ozrejmujú vodohospodári. "Žiadosť sa týkala ukrajinského tlačného člna s tonážou 1200 t plne naloženého hnojivom, ktorý sa neriadený pohyboval v plavebnej dráhe smerom do zdrže Hrušov. Hrozilo nebezpečenstvo kolízie s osobnými plavidlami, ktoré boli v tom čase v plavebnej komore v Gabčíkove, dodal SVP. "Včasným zásahom ľadoborca BD Brezno sa podarilo tlačný čln zachytiť a ukotviť, uviedli vodohospodári.

Na budapeštianskom úseku Dunaja sa mala v stredu okolo 21.00 h zraziť výletná a vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou na palube. Nehoda si vyžiadala viacero obetí na životoch. Ďalší ľudia sú stále nezvestní. Informovalo o tom internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Dunaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku