Na Dunaji v Bratislave zachytil ľadoborec pohybujúci sa tlačný čln, hrozila zrážka

Takmer v rovnakom čase, ako sa udiala tragická zrážka lodí v Budapešti, hrozila vážna kolíziia i na bratislavskom úseku Dunaja. Informuje o tom Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) na sociálnej sieti.

30.05.2019 13:41
debata (5)

„V stredu (29.5.) o 23.15 h sa na nás obrátil Dopravný úrad s prosbou o pomoc,“ ozrejmujú vodohospodári. "Žiadosť sa týkala ukrajinského tlačného člna s tonážou 1200 t plne naloženého hnojivom, ktorý sa neriadený pohyboval v plavebnej dráhe smerom do zdrže Hrušov. Hrozilo nebezpečenstvo kolízie s osobnými plavidlami, ktoré boli v tom čase v plavebnej komore v Gabčíkove, dodal SVP. "Včasným zásahom ľadoborca BD Brezno sa podarilo tlačný čln zachytiť a ukotviť, uviedli vodohospodári.

Na budapeštianskom úseku Dunaja sa mala v stredu okolo 21.00 h zraziť výletná a vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou na palube. Nehoda si vyžiadala viacero obetí na životoch. Ďalší ľudia sú stále nezvestní. Informovalo o tom internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG).

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Dunaj