Štúrovu sa po novej križovatke črtá most cez Dunaj. Pozrite si video

, , 04.06.2019 17:32

Plynulosť dopravy v Štúrove zvýšila nová okružná križovatka. Pozrite si vo videu ako pomôže doprave v meste.

VIDEO: Pozrite si vo videu novú okružnú križovatku v Štúrove. V meste by sa mal budovať aj nový most cez Dunaj, podobný mostu, ktorý si už stavia v Komárne (ilustrácie vo videu TV Pravda a boli použité zábery Mestkej televízie Štúrovo )

Nová okružná križovatka v Štúrove, ktorá nahradila starú nevyhovujúcu križovatku na ceste I/76, už slúži motoristickej verejnosti. Kruhový objazd zvýši plynulosť dopravy a bezpečnosť cestnej premávky, pričom sa nezabudlo ani na cyklistov, povedal počas odovzdania križovatky do užívania v pondelok minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). Križovatka bola zrekonštruovaná s finančnou podporou z eurofondov.

Výstavba križovatky sa začala v januári minulého roka, spojená bola s rekonštrukciou existujúcej cesty I/76. Investorom projektu je Slovenská správa ciest. Náklady na rekonštrukciu 918 metrov dlhého úseku dosiahli takmer 1,7 milióna eur, 85 percent z nich financovala Európska únia prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Celkovo sa má v rámci OPII do roku 2023 postaviť a zmodernizovať na Slovensku 300 kilometrov ciest I. triedy.

Pri rekonštrukcii existujúcej cesty I/76 bola existujúca vozovka nahradená novou a súčasne sa rozšírila na šírku osem metrov. Pozdĺž komunikácie sú vybudované cyklistické pruhy. Súčasná priesečná križovatka cesty prvej triedy a miestnych komunikácií bola prebudovaná na jednopruhovú okružnú križovatku, ktorá spája cestu Komenského Nánanská s Hlavnou ulicou, Zrínskeho ulicou a miestnou cestou ku kúpalisku Vadaš.

Podľa primátora Štúrova Eugena Szabóa si mesto sľubuje od rekonštrukcie cesty zvýšenie bezpečnosti premávky na tomto úseku. Zaznamenali sme tu viacero nehôd s vážnymi zraneniami. Kamiónová doprava medzi Štúrovom a Levicami prechádza kompletne po tomto úseku, povedal Szabó.

Mesto z vlastných zdrojov realizuje opravu chodníkov popri zrekonštruovanej ceste, ktorá nebola súčasťou projektu rekonštrukcie. Približne tretina je už hotová, zvyšok plánuje dokončiť v priebehu tohto roka. Chceme mať tento úsek komplexne opravený, povedal primátor. Náklady na opravu chodníkov dosiahnu 200 000 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Štúrovo #Most #križovatka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku