Bratislavská električková linka X6 opäť premáva po svojej trase

22.06.2019 15:56, aktualizované: 16:59

Po Karloveskej radiále v Bratislave opäť premáva električková linka X6. "Od 15.20 h je premávka opäť obnovená," uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Linka X6 premávala po dočasne zmenenej trase po tom, ako sa v sobotu zo zatiaľ nezistených príčin vykoľajila električka v dočasnom obratisku pri Molecovej ulici.

Dopravný podnik zabezpečil v predmetnom úseku radiály predĺženie náhradnej autobusovej dopravy. Nehoda sa zaobišla bez zranení, v čase vykoľajenia neboli v električke cestujúci.

V Bratislave sa v sobotu začala dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. V prvej fáze rekonštrukcie do konca septembra dôjde k výluke električiek od Molecovej ulice až po konečnú v Dúbravke.

Výluka električiek v čase modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály bude riešená náhradnou autobusovou dopravou linkou X5 a posilnením liniek 29, 83 a 84.

Linka X5 v plnej miere zabezpečuje dopravu cestujúcich zo zastávky Molecova dočasnej konečnej zastávky električiek, ďalej do Karlovej Vsi a Dúbravky. Od Molecovej po Námestie SNP premáva linka X6.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #električka #vykoľajenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku