Požiar zachvátil Vodárenské múzeum v Bratislave

08.07.2019 18:09

V historickom areáli prvej čerpacej stanice v Bratislave stojí Vodárenské múzeum, ktoré v pondelok podvečer zachvátili plamene. Stanicu postavili v roku 1886, v roku 1986 bola budova čerpacej stanice vyhlásená za národnú pamiatku.

VIDEO: Pozrite si ako dnes horelo vo Vodárenskom múzeu v Bratislave. Objekt sa nachádza v historickom areáli prvej čerpacej stanice v Bratislave, postavenej v roku 1886 na ľavom brehu Dunaja.

Celý areál pôvodnej prečerpávacej stanice sa tak zmenil z čisto priemyselného komplexu na vzdelávacie, rekreačné a ekologické stredisko so zachovanou technickou funkčnosťou.

Za svoje úsilie o revitalizáciu areálu získalo múzeum v roku 2015 čestné uznanie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky v súťaži Pamiatka roka. V roku 2016 získala Vodárenská záhrada titul Park roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #požiar #Vodárenské múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku