Auto zachytilo cyklistu a ten padol na vozovku. Porušili obaja predpis?

, 23.07.2019 16:00

Auto predbiehalo cez odbočovací pruh a nevidelo cyklistu prechádzajúceho cez semaforom riadenú križovatku. V tom čase mal pravdepodobne už červenú a vodič tmavého osobného vozidla cez tatrovku nevidel rozbehnutého cyklistu.

VIDEO: Pozrite si autentické video z križovatky v okrese Senec, kde auto predbehlo cez odbočovací pruh a a zachytilo križujúceho cyklistu spoza nákladného vozidla. Ten následne spadol na vozovku.

Udalosť sa stala v okrese Senec a video preposlali polícii viacerí občania. Polícia celú vec rieši. Tmavé osobné vozidlo evidentne porušilo predpis, keďže predbiehalo cez odbočovací pruh a zachytilo zadné koleso práve križujúceho cyklistu. Ak mal tento smer zelenú, musel cyklista vstúpiť do križovatky. Buď na červenú, alebo minimálne v čase, keď už nebolo bezpečné prejsť križovatkou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cyklista #senec #nehoda na bicykli
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku