Rekonštrukcia karlovesko-dúbravskej električkovej radiály nabrala meškanie

Pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave došlo k zdržaniu niektorých plánovaných prác. Stalo sa tak po odkopaní koľajového spodku z dôvodu existencie nových inžinierskych sietí v trati, ktorých správcovia nie sú známi. Hlavné mesto momentálne vyhodnocuje, aký dosah to bude mať na plánované termíny výstavby. Potvrdil to hovorca Bratislavy Peter Bubla.

24.07.2019 11:12
Dúbravka, Karlova Ves, rekonštrukcia, trať,... Foto: ,
Rekonštrukcia električkovej trate z Karlovej Vsi do Dúbravky.
debata (1)

V rámci rekonštrukcie radiály doteraz odstránili trolejové vedenie, koľajový zvršok a je už odkopaný starý koľajový spodok. „Prekladajú sa potrebné inžinierske siete a spevňuje sa podložie. Následne sa začne robiť nový koľajový spodok. Súbežne sa uskutočňuje proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliára, ktorý bude osadený na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby,“ spresnil Bubla.

V Bratislave sa 22. júna začala dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur s DPH. Potrvá do septembra 2020 a rozdelená bude na viacero etáp. V dôsledku prác bude nasledujúce mesiace na viacerých miestach Karlovej Vsi a Dúbravky obmedzená doprava vrátane výluky električiek. Hlavné mesto preto zaviedlo aj veľkú prázdninovú zmenu v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Bližšie informácie o modernizácii radiály, dopravných obmedzeniach i zmenách v MHD nájdu ľudia na webe www.zvladneme.to.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #rekonštrukcia #Karlovesko-dúbravská radiála
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy