Prieskum: Primátora Bratislavy Valla hodnotí pozitívne vyše polovica opýtaných

03.09.2019 13:04

Viac ako polovica opýtaných, 58 percent, hodnotí doterajšiu prácu primátora hlavného mesta Slovenska Matúša Valla pozitívne. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median, ktorý robila koncom augusta na vzorke 601 obyvateľov Bratislavy všetkých piatich okresov. Takmer 25 percent hodnotí prácu primátora negatívne a zvyšných zhruba 16 percent sa k tomu nevedelo vyjadriť.

Podľa respondentov by sa vedenie mesta malo zaoberať predovšetkým problematikou ochrany životného prostredia – myslí si to 53 percent oslovených. Ďalšou dôležitou témou podľa účastníkov prieskumu je aj mestská hromadná doprava, túto tému považujú za dôležitú častejšie muži (53,5 percenta) ako ženy (41,3 percenta).

Medzi ostatné spomenuté témy patrila údržba ciest či problematika parkovania. Práve parkovanie by malo byť podľa jednej pätiny respondentov spoplatnené, takisto podľa jednej pätiny opýtaných by spoplatnené byť nemalo. „Vo všeobecnosti však prevláda názor, že poplatky za parkovanie by sa mali týkať len ľudí bez trvalého pobytu v Bratislave, cudzincov a tých, ktorí do mesta dochádzajú,“ uviedli v prieskume s tým, že takýto názor presadzuje napríklad až 66 percent obyvateľov bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

17 debata
Viac na túto tému: #primátor Matúš Vallo