Bielu noc podľa organizátorov videlo v Bratislave približne 200 000 ľudí

30.09.2019 12:01
biela noc, bratislava
Biela noc v Bratislave prilákala aj tento rok množstvo návštevníkov. Autor: ,

Predstavenia trojdňového víkendového podujatia Biela noc si v hlavom meste pozrelo približne 200 000 návštevníkov. Informovali o tom organizátori piateho ročníka multimediálneho podujatia.

„Od piatku (27. 9.) do nedele (29. 9.) mali návštevníci možnosť pozrieť si takmer 50 projektov v podaní 246 umelcov a účinkujúcich zo štyroch svetových kontinentov, ktorí v plnej pestrosti ukázali rôznorodosť a multižánrovosť súčasnej tvorby,“ uviedla umelecká riaditeľka Zuzana Pacáková. Tento ročník označila za prelomový. "Ukázal, že atmosféra Bielej noci predĺžením jej trvania ešte zosilnela. V uliciach bolo cítiť pokojnejšiu atmosféru, ľudia si trasu rozdelili na tri dni a jednotlivé diela si viac vychutnávali. Netvorili sa hlučné kolóny áut, ľudia sa do mesta konečne vybrali pešo alebo využili posilnenú MHD, povedala.

Podujatie ocenil aj bratislavský primátor Matúš Vallo. „Opäť sa potvrdilo, že Biela noc je výnimočná akcia. Bolo výborné sledovať v uliciach Bratislavy množstvo ľudí, ktorí si počas celého víkendu pozerali pamiatky a umelecké diela inak ako bežne. Takéto podujatia obohacujú život v meste a prinášajú úplne iný pohľad na verejné priestory,“ uviedol Vallo.

Festival sa po bratislavskom víkende presúva do Košíc, kde rozžiari mesto od 4. do 6. októbra 2019.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Biela noc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku