Po naháňačke zadržali muža, na ktorého bol vydaný európsky zatykač

05.10.2019 15:28
polícia zatknutir naháňačka
N muža vydal súd v českom Chomutove európsky príkaz na zatknutie za zločin krádeže vlámaním. Autor:

Polícia po piatkovej (4. 10.) večernej naháňačke v Spišskej Novej Vsi zadržala muža, na ktorého bol vydaný európsky zatykač. Ako o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, umiestnili ho do cely policajného zaistenia.

Policajti chceli vodiča zastaviť pre osvetlenie, ktoré nebolo v súlade s predpismi. Ten však na výstražné znamenia nereagoval a zrýchlil. Policajné hliadky auto unikajúce v spišskonovo­veských uliciach prenasledovali a snažili sa ho zablokovať služobnými vozidlami.

Vodič však na výzvy polície nereagoval, bezohľadnou a riskantnou jazdou pokračoval ďalej až následne pri takzvanej Levočskej bráne v Spišskej Novej Vsi nezvládol vo vysokej rýchlosti riadenie vozidla, pri brzdení dostal šmyk a prednou časťou vozidla narazil do kovového stĺpika, povedala Ivanová s tým, že z miesta ušiel.

Na Baníckej ulici vodičovi skrížila cestu hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Muža kladúceho aktívny odpor za pomoci donucovacích prostriedkov zadržala, spresnila.

Podľa Ivanovej išlo o 37-ročného miestneho muža, na ktorého vydal súd v českom Chomutove európsky príkaz na zatknutie, a to za zločin krádeže vlámaním.

Požitie alkoholu u neho policajti nezistili. Keďže sa po páde počas úteku sťažoval na bolesť v kolene, previezli ho do spišskonovoveskej nemocnice na ošetrenie. Tam bol zároveň na zistenie požitia inej návykovej látky podrobený aj toxikologickému vyšetreniu, dodala.

#Spišská Nová Ves #polícia #policajná naháňačka #európsky zatykač
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku