Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

, 15.10.2019 22:47

Ľudí v bytovke vo Veľkej Bytči - Pod Hájom, pri Žiline trápi kontaminovaná voda. Tá im tečie priamo z vodovodu v novostavbe a spôsobila ochorenie už viacerým obyvateľom. Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Developer stavby podľa stavebného plánu vybudoval štyri žumpy, no do dnešného dňa sú skolaudované iba dve. „Kontaminovaná voda v studni s nebezpečnými baktériami z vás urobí väzna vo vlastnom byte,“ povedala pre denník Pravda jedna z obyvateliek danej bytovky.

Obyvatelia novostavby, ktorých stav vody nenechal chladnými majú podozrenie, že žumpy by mohli zasahovať do ochranného pásma, čo by mohlo vysvetľovať, prečo im z vodovodov tečie kontaminovaná voda.

Napriek tomu, že primátor mesta sa snaží obyvateľom pomôcť, voda je už niekoľko dní nepitná. Podľa informácii denníka Pravda developer stále pokračuje vo výstavbe bez stavebného povolenia a tvrdí, že pochybil stavebný úrad v Bytči.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Bytča #kontaminovaná voda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku