Na Hlavnom námestí v Bratislave už stojí 14-metrový vianočný stromček

31.10.2019 13:40

Na Hlavnom námestí v Bratislave stojí oddnes vianočný stromček. Je to 25 rokov starý, 14 metrov vysoký a 1300 kilový smrek obyčajný a mestu ho podaroval obyvateľ z mestskej časti Rača. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla s tým, že strom rozsvietia na začiatku Vianočného hlavného trhu. Ten sa bude konať od 22. novembra do 22. decembra.

VIDEO: Pozrite si, ako na Hlavnom námestí v Bratislave vztýčili 14-metrový vianočný stromček.

Hlavné mesto prichádza tento rok s novým konceptom trhov, ktorý je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. V novom prevedení preto bude aj usporiadanie stánkov a absolútnou novinkou má byť „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu. Používať sa majú výlučne vratné poháre a kompostovateľné ri­ady.

Tohtoročnou novinkou vianočných trhov bude aj nové priestorové usporiadanie predajných stánkov. Na Hlavnom námestí budú komerčné stánky, na Františkánskom námestí bude pódium so sprievodným programom. „Všetky novinky majú za cieľ priniesť na trhy pozitívne zmeny,“ poznamenal Bubla.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Hlavné námestie #vianočné trhy #vianočný stromček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku