V Prešove hrozil výbuch plynu v bytovke

, 04.11.2019 12:31

Únik plynu nahlásil na políciu v Prešove správca bytového domu na Prostejovskej ulici. Hliadka po vstupe do domu zacítila značný zápach plynu, ktorý unikal z bytu na 4. poschodí.

„Hliadka už cestou k bytu otvárala všetky okná, aby došlo k zriedeniu plynu so vzduchom a tým k zníženiu možnej explózie. Pracovník plynární, ktorý už bol na mieste zavrel hlavný prívod plynu. Konštatoval, že v byte je tak veľa plynu, že už pri zapnutí svetla, môže dôjsť k explózii,“ informovala Jana Ligdayová, prešovská krajská policajná hovorkyňa.

Členovia hliadky neváhali a otvorili byt, kde okamžite otvorili všetky okná. Zistili, že na plynovej varnej doske bol otvorený regulátor otvorenia plynu, no na varnej doske nebolo žiadne teleso, ktoré by odoberalo teplo.

„Vyrozumení boli všetci prítomní obyvatelia domu. Majiteľka bytu (68) v tom čase nebola doma. V čase tohto ohrozenia bolo v obytnom dome 25 osôb,“ doplnila Ligdayová, podľa ktorej nedbalým konaním majiteľky boli všetky prítomné osoby vystavené nebezpečenstvu smrti, alebo ťažkej ujmy na zdraví a taktiež mohlo dôjsť ku škode na majetku a to veľkého rozsahu prípadným výbuchom uniknutého zemného plynu.

„Poverený príslušník v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok,“ dodala Ligdayová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únik plynu #Prešov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku