V Bratislave uzavreli Kopčiansku ulicu, prasklo tam vodovodné potrubie

28.11.2019 16:40, aktualizované: 17:58

V Bratislave uzavreli až do odvolania Kopčiansku ulici v mestskej časti Petržalka. Dôvodom je prasknuté vodovodné potrubie. Informuje o tom petržalská samospráva na svojom webe.

Obmedzená je aj bratislavská MHD. Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe informuje, že linka 80 je skrátená na kúpalisko Matadorka. Linka 99 jazdí odklonom medzi zastávkami Hálova a Jiráskova obojsmerne po Panónskej ceste a Bratskej ulici.

„Odklon liniek platí do odvolania. Dôvodom je podmytá a nestabilná vozovka na Kopčianskej ulici, kde premávku zastavila polícia,“ spresnil dopravca. Premávku nočnej linky N80 spresní DPB podľa toho, či bude v noci komunikácia už prejazdná.

Na mieste sú momentálne pracovníci Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). „Preverujú príčinu havárie a aj to, na koho infraštruktúre sa nachádza,“ povedal pre TASR hovorca BVS Peter Podstupka.

Pracovníci vodárni podvečer zistili, kde sa nachádza porucha. „Nie je to na infraštruktúre BVS, ale za prípojkou, teda u súkromného vlastníka,“ podotkol Podstupka s tým, že pracovníci odstavili vodu, aby ďalej netiekla. V najbližších hodinách podľa jeho slov osadia na mieste aj dopravné značenie.

Správu aktualizujeme…

#vodovodné potrubie #Kopčianska ulica #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku