Centrom Bratislavy začala v piatok popoludní premávať vianočná električka

06.12.2019 14:36
vianočná električka, bratislava
Vianočná električka bude v Bratislave premávať do 30. decembra, okrem 24. a 25. decembra. Autor: ,

Ulicami centra Bratislavy začala v piatok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou. Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra. Témou tohtoročnej vianočnej električky je oslava tradičných slovenských Vianoc.

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Stanovište vianočnej električky bude na zastávke SND vedľa historickej budovy Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí. Jej jazda povedie trasou SND Námestie SNP Kapucínska – tunel Most SNP SND, informoval o tom predseda Predstavenstva DPB Martin Rybanský.

„Veľké množstvo ľudí si toto predvianočné obdobie bez vianočnej električky už ani nevie predstaviť,“ povedal Rybanský. Do električky boli zhotovené postavy zo šúpolia v životnej veľkosti, ktoré majú pripomínať slovenskú rodinu počas sviatkov.

Pre prvú námestníčku primátora hlavného mesta Tatianu Kratochvílovú znamená atrakcia spojenie dvoch symbolov, Vianoc a električky. „Pre mesto je veľmi dôležitá mestská hromadná doprava,“ podotkla.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Vianočná električka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku